Oyun'la büyüyen çocuklar

Oyun Sarısı Kreş

OYUN SARISI, Antalya ‘da  19 Ekim 2015  tarihinde  Psikolog  Mediha AKYÜREK ve eşi  tarafından  kurulmuştur.

KEPEZ bölgesinde 2002 yılından bu yana  Engelli çocuklar alanında hizmet vermekte olan ÖZEL girişim ÇAĞDAŞ VEFA   ÖZEL EĞİTİM OKULU’ dan  sonra , İKİNCİ Yatırımlarını Okul öncesi alanında   yine KEPEZ de yapmışlardır; Çağdaş ve   Bilimsel  Eğitimi  kendilerine hedef seçmişlerdir.

Oyun Sarısı Kreş ve Çocuk KulübüYıllar boyu süren  Kamudaki bürokratik deneyimlerini  KEPEZ’ e hizmet olarak sunmuşlardır.  İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğündeki   (Aile ve Sosyal Politikalar İl  Müdürlüğü) kreş ve yuvalardaki yaşanmışlıklar, Antalya’daki  Kreşlerin Açılış, İşleyiş ve Denetim süreçlerindeki  deneyim, Akdeniz Üniversitesinin  75. Yıl Kreş ve  Çocuk Kulübünün açılışı, işletilmesi süreçlerindeki deneyim, Büyükşehir Belediyesindeki Çocuklara yönelik bir çok alandaki çalışmalar, Atatürk Çocuk Kültür Merkezlerinin hizmetleri ve bu kurumları  oluşturulurken  elde edilen tecrübe , bu gün OYUN SARISI KREŞ VE ÇOCUK KULÜBÜNDE  deneyim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Oyun Sarısı Kreşte  sunduğumuz  hizmetler ve uygulamalar,  çocuklarımıza  uygunluğu araştırılır, uygulama süreçleri  planlanır, bilgimizle, becerimizle ve iletişimimizle süslenerek, sevgi  ve şefkat çocuklarımıza ve siz sevgili ana babalarımıza  hizmete dönüşür.

Oyun Sarısı Kreş olarak bizler, çocukların  dolu dolu oyunla öğrenmelerini  hedefliyoruz.  Oyunla sağlıklı ve dengeli beslenmeyi öğretiyoruz. Yeme alışkanlıklarını Drama ile geliştiriyor ve değiştiriyoruz.

 İngilizce başta olmak üzere Drama, Orf Eğitimi, Bale , Ritmik Dans,Halkoyunları ile öğreniyor,  ana dil  ve sanat etkinlikleri ile bilişsel, dil, sosyal ve kültürel açıdan gelişmelerini hedefliyoruz.

Eğitimin oyun ile dolu olduğu,  güvenli ve konforlu ortamda çocuklarına doğru eğitimi aldırmak isteyen ailelere destek olurken, aradıkları kurumun ‘’OYUN SARISI  KREŞ’’ olduğunu bilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Kreşimizde çocuklara yönelik  eğitimimiz,   sevgi  ve saygı  ortamında,  kaliteli bir şekilde , aile ortamında sunulmaktadır.  Çocukların gereksinimlerine yanıt  verecek doğru  Kreş seçmenin zorluğunu bilerek ailelerin beklentilerini karşılamanın sorumluluğu ile çalışmaktayız.

Çocuklarımızın rahat,kendilerine güven duyabilecekleri bir eğitim almaları için hayal güçlerini güçlendirecek,yeniliklere açık ve eğlenceli yaklaşmaktayız.Günlük programımız çocuklarımızın zihinsel ve fiziksel gelişimlerini harekete geçirmek için yaratıcı oyunlara odaklı ve çeşitli ilginç ve ilham verici aktivitelerle doludur. Bizler çocuklarımızın  oynarken ve çalışırken öğreneceğine  inanıyoruz.

Çocuklarımızın öğreneceklerini,  kendilerine uygun olarak hazırlanmış  okul öncesi eğitim programlarıyla, eğlenerek  elde etmelerini sağlamak için uğraşmaktayız.

Modern ve her çocuğun fiziksel , zihinsel,  kavramsal, sosyal ve duygusal olarak gelişmelerini sağlayacak ortamlar hazırladık.

Kreşimizde uygulanan eğitim içeriklerimiz ve programlarımız, çocuk ve aile katılımını

destekleyen nitelikte olup , konuların Uzmanı öğretmenler  ve personelimizle  çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz.

OYUN SARISI KREŞ VE ÇOCUK KULÜBÜ