Oyun'la büyüyen çocuklar

Okul Öncesi Eğitimde İlk Günler

Çocukların kreşe başlama ile ilgili tutum ve davranışları  her çocuk  için farklılık gösterir. Daha  yaşadığı aile ortamı, oynadığı oyunlar,  izlediği filmler ve oynadığı tv,bilgisayar ve akıllı telefon oyunları, geçici   süre ile oyun ortamında kalması  ya da  evde  bakılması (öğretmen –bakıcı anne/abla) çocuğun  kreşe uyumunu etkiler,çocukta kaygı yaratabilir.

Çocuk ve anne babası   kreşe başlama konusunda  istekli olsalar bile , kolay yaşanan bir süreç değildir; çocukta en temel ve ilk korku olan  terk edilme korkusunu içerir.

İşte bu nedenle çocuğun uyumu çok önemlidir  ve dikkatli çalışılması gerekir. Bu konuda çocuğa yanlış  bir tecrübe yaşatılmamalı ve temel güvenlik duygusu zedelenmemelidir.

Oyun Sarısı Kreş ve Çocuk Kulübü_bahçedeBiz eğiticilere bu konuda çok  görev düştüğünün farkındayız , bu bilinçle  ‘’UYUM DÖNEMİ’’ni planlıyoruz ve çalışıyoruz. Her çocuk için özel uyum programı yapıyor , uyum süresi tanımlıyor ve uyguluyoruz. Çocuğun kreşe uyum süresi 1 hafta ile  2 hafta arasında  değişebilir, küçük yaşlarda uyum süresi  biraz daha uzayabilir çünkü anne  sevgisi ve güvenine yakın ilişki sağlandığında  uyum sağlanmış olacaktır.

Oyun Sarısı kreşi bu konuda size en büyük desteği  verecek ve çocuğunuza özel davranacak yönetim ve eğitim kadrosuna sahiptir. En güçlü yönlerimizden  birisi  ‘’ÇOCUKLARIN  UYUM SÜRECİ’’ndeki  başarımızdır. Bu güne kadar başka kreşlere gidip de uyumsuzluk nedeniyle kreşimize başlayan çocuklar da  dahil olmak üzere , uyum sorunu yaşayan çocuk olmamıştır.